3 darmowe najlepsze antywirusy na Androida

 

O wygodzie i komforcie korzystania z urządzeń mobilnych z Androidem decyduje szereg czynników. Jednym z tych najważniejszych jest bezpieczeństwo. Jak o nie zadbać? Podstawą jest dobry program antywirusowy. Oto 3 darmowe propozycje cieszące się wśród użytkowników bardzo dużą popularnością.

Antywirus na telefonie jest ważny, jeżeli posiadamy ważne dane (jak np. portfele, bankowość i inne prywatne dane, które chcielibyśmy chronić przed wirusami, malware i infekcjami oraz atakami hakerów.)

Prezentujemy 3 najlepsze antywirusy na telefon z systemem Android. 

Sophos Free Antivirus and Security należy do grona najlepszych i najczęściej polecanych antywantywirus na androidairusów na Androida. Odznacza się wysokim stopniem funkcjonalności, co pozwala dostosować go do indywidualnych potrzeb. Ceniony jest także za znakomitą skuteczność, nie zakłóca płynności działania urządzenia mobilnego. Spośród opcji, w jakie został wyposażony, wymienia się m.in. monitorowanie wszystkich punktów wejść wirusów, zdalną aktualizację, scentralizowane raportowanie, wykrywanie i usuwanie szerokiej gamy wirusów – makro, boot-sektora, plików wykonywalnych itp. Spory plus za niewielkie rozmiary aktualizacji definicji wirusów – tylko ok. 1 KB.

AVAST Mobile Antivirus & Security to sprawdzony program antywirusowy, po który sięgają użytkownicy Androida. Jego zaletą jest m.in. przejrzysty i czytelny interfejs w języku polskim oraz łatwa, intuicyjna obsługa, z którą bez problemu poradzą sobie nawet użytkownicy niezbyt obeznani z tego typu aplikacjami. Program chroni nie tylko przed złośliwym oprogramowaniem, ale też przed natrętnymi i niechcianymi telefonami oraz przed nadmiernym użytkowaniem internetu – zawiera zaporę sieciową pozwalającą mierzyć natężenie ruchu generowane przez rozmaite aplikacje, które są zainstalowane na smartfonie czy tablecie.

Bitdefender Mobile Security & Antivirus to kolejny godny polecenia antywirus na Androida. Oprócz modułu antywirusowego posiada inne pomocne funkcje takie jak np. asystent prywatności, skaner sieci i przeglądanych stron internetowych czy ochrona aplikacji kodem PIN etc. Świetnym rozwiązaniem zastosowanym w programie jest moduł antykradzieżowy, dzięki któremu da się zdalnie zlokalizować i zablokować urządzenie mobilne oraz w razie potrzeby usunąć z niego dane.

 

 

4 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *