Antywirus AVG

AVG jest czeską firmą, która powstała w 1991 roku. Każdego roku liczba aktywnych użytkowników produktów dostarczanych przez to przedsiębiorstwo się powiększa. Dziś wynosi ona aż 188 milionów. Zatem, jakie rozwiązania polecają inni klienci firmy AVG?

Kupon rabatowy -20% – Sprawdź AVG na stronie promocyjnej (limitowa)

AVG – historia

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, przedsiębiorstwo AVG powstało w Czechach w 1991 roku. W 2005 znaczna część udziałów firmy została wykupiona przez Intela. Od tamtej pory notuje się rosnącą popularność oferowanych rozwiązań. Ponadto w 2006 roku Microsoft oficjalnie ogłosił, że rozwiązania AVG będą dostępne w Centrum Zabezpieczeń Microsoft. Przełomowy jest również 2007 rok, kiedy to przedsiębiorstwo wykupiło firmę Exploit Prevention Labs, która jest odpowiedzialna za LinkScanner. Od tej pory rozwiązania mające na celu poprawę bezpieczeństwa podczas przeglądania Internetu na stałe wpisały się w pakiety oferowane przez AVG.

Najpopularniejsze produkty AVG

Użytkownicy domowi polecają głównie dwa produkty: AVG Antywirus i AVG Internet Security. Pierwszy jest wysokiej jakości programem antywirusowym, którego skuteczność wykrywania złośliwego oprogramowania wynosi 99,9%. Ponadto ochroną w ramach jednej licencji może być objęty również smartfon. Niewątpliwą zaletą tego programu jest fakt, że nie potrzebuje on wielu zasobów komputera, dlatego praca w tle jest niezauważalna. Cena AVG Antwirus wynosi 140,21 zł brutto.

AVG Internet Security jest swego rodzaju pakietem oprogramowania antywirusowego, zabezpieczającego przed atakami hakerów, czy wykradaniu danych. To rozwiązanie droższe, jednak obejmujące w pełni kompleksową ochroną Twój komputer, a także tożsamość w sieci. Wybierając Internet Security, możesz mieć pewność, że wszelkie informacje zebrane na dysku komputera nie ujrzą światła dziennego. AVG Internet Security kosztuje 200,48 zł brutto.

Dla przedsiębiorstw przewidziane są rozwiązania AVG Antywirus dla Firm i Internet Security dla Firm. Funkcjonowaniem nie różnią się one od swoich odpowiedników dla klientów indywidualnych. Posiadają jednak dodatkowe moduły pozwalające objąć zabezpieczeniami serwery danych, sieci użytkowników, czy firmową pocztę elektroniczną. Rozwiązania te kosztują, odpowiednio 317,33 zł brutto i 376,46 zł brutto.

avg antywirus

Plusy i minusy rozwiązań AVG

Do plusów zaliczyć można wysoką jakość oprogramowania, intuicyjną obsługę, a także kompleksowość zabezpieczeń. Decydując się na jedno rozwiązanie, możesz w pełni zabezpieczyć nie tylko komputer, smartfona, ale również infrastrukturę informatyczną wykorzystywaną w firmie.

Wadą jest głównie cena. Jest duża, jednak jakość usług, jakie otrzymujemy w zamian, w pełni ją rekompensuje.

Opinie użytkowników o AVG

„Mam wykupiony AVG Antywirus i muszę powiedzieć, że to świetny program. Od czasu instalacji z komputerem nie dzieje się nic złego. W pełni polecam do domu” – Agnieszka

„Mam w firmie AVG. Program jest fajny w użytkowaniu, a co najważniejsze – prosty. Nie muszę długo zastanawiać się, jak ustawić żądaną funkcję. Jak dla mnie bajka” – Karol

AVG jest niewątpliwie firmą z dużym bagażem doświadczeń, który owocuje ściśle dopasowaną do potrzeb użytkowników ofertą. Każdy w niej znajdzie produkt skierowany do siebie, bez względu na to, czy poszukuje rozwiązania do domu, czy firmy.

Kupon rabatowy -20% – Sprawdź AVG na stronie promocyjnej (limitowa)

6 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *