Najlepsze Darmowe Antywirusy – TOP 5 Ranking na rok 2017

Antywirus jest ważnym elementem ochrony przed wirusami, hakerami czy malware. Konieczność wybrania najlepszego darmowego antywirusa pojawia się najczęściej u użytkowników domowych, gdzie budżet jest ograniczony. Dzisiaj przedstawimy TOP 5 najlepszych darmowych antywirusów, a całość przybierze formę przejrzystego rankingu. Zachęcamy do analizy i sprawdzenia propozycji.

Warto przeanalizować wszystkie propozycje w poniższym zestawieniu i poświęcić kilka minut aby wybrać najlepszy antywirus.


1.  Avast! Free Antivirus 

darmowy antywirus avast

Link do pobrania

Avast! znany jest użytkownikom komputerów osobistych od wielu lat. Zapewne wielu z nich cały czas ma w pamięci charakterystyczny dźwięk powiadomień o aktualizacji bazy wirusów. Do tego programu wciąż wiele osób podchodzi z dystansem, wręcz nie ufa oferowanej ochronie. Jednak obecnie antywirus ten jest niezaprzeczalnym standardem w kwestii ochrony komputera przed złośliwym oprogramowaniem. Bez wątpienia możemy określić go jako najlepszy darmowy antywirus.


2. Comodo Antivirus 

 comodo darmowy antywirus free

Link do pobrania

Comodo jest zdecydowanie mniej znanym programem antywirusowym, jednak warto się mu dokładniej przyjrzeć. Zapewnia kompleksową ochronę antywirusową, co objawia się częstymi aktualizacjami. Ponadto w każdej, najnowszej wersji regularnie usprawniane są algorytmy ochrony połączenia sieciowego, czy też dodawane są nowe algorytmy wykrywania szkodliwego oprogramowania. Na szczególną uwagę zasługuje tryb Game Mod, który wyłącza wszystkie zbędne procesy podczas grania.


3. Microsoft Security Essentials

 MicrosoftSecurityEssentials antywirus za darmo

Link do pobrania

W tym przypadku otrzymujemy bardzo rozbudowane, a zarazem proste w obsłudze narzędzie, dzięki któremu możliwe jest kompleksowe zabezpieczenie komputera przed wirusami. Security Essentials oferuje nie tylko ochronę, ale również wysoką skuteczność. Przejawia się to już nie tylko częstymi aktualizacjami, ale również rozbudowanym skanowaniem w tle. Ponadto, jeśli zdecydujesz się na wersję komercyjną, Microsoft Security Essentials zainstalujesz na aż 10 komputerach. W związku z tym, w naszym zestawieniu najlepszych darmowych antywirusów nie mogło go zabraknąć.


4. Panda Antivirus 

antywirus za darmo panda free version

Link do pobrania

Najnowsza wersja Pandy jest dużym krokiem w przód. Wprowadzona została obsługa Windowsa 10, a także znacznie odświeżono interfejs użytkownika. Omawiając tak nowoczesny antywirus, jak Panda nie można zapomnieć o wykorzystaniu technologii chmury, dzięki czemu podzespoły komputera, a w szczególności procesor są znacznie odciążone. Interfejs jest na tyle nowoczesny i przejrzysty, że program jest niemal bezobsługowy. Do nas, jako użytkowników należy ewentualne dokonywanie skanowania na żądanie.


5. AVG Antivirus Free 

antywirus za darmo bez opłat avg

Link do pobrania

Możliwości tego programu wykorzystywane są nie tylko przez klientów indywidualnych, ale również przez firmy. Za tym stwierdzeniem przemawia, przede wszystkim duża liczba pobrań i udzielonych licencji. Ciekawostką dodaną w najnowszej wersji  najlepszego darmowego antywirusa AVG jest możliwość ochrony wszystkich posiadanych urządzeń. Zarządzanie bezpieczeństwem odbywa się z poziomu komputera, przy użyciu przejrzystego interfejsu graficznego. Ponadto oprogramowanie to zapewnia kompleksową ochronę komputera, skanowane są nie tylko zgromadzone na dysku twardym zasoby, ale również pamięć tymczasowa, rejestr, czy przeglądane strony internetowe.

 

 

6 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *